Wspólny program część trzecia

CZĘŚĆ TRZECIA

Część trzecia: „Służ Temu, który przyszedł do ciebie”

dsdsdPo pierwszej Komunii Świętej dzieci zazwyczaj przeżywają Biały Tydzień. Jest to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie liturgiczne w ciągu roku. Codziennie są sprawowane uroczyste Eucharystie, które powinny mieć wzorcowy charakter zarówno od strony duchowego przeżycia, jak też od strony śpiewów, modlitwy i innych funkcji liturgicznych.

Dzieci, które przez cały rok przygotowywały się do służenia Jezusowi we Mszy Świętej są w stanie podejmować wszystkie funkcje, dla nich przeznaczone. Jest to ich szczególny czas „modlitwy i służby”. Należy ten tydzień dobrze przygotować, aby przyjmowana codziennie Komunia Święta i spełniana każdego dnia służba, rozwijała w dziecku pragnienie trwania przy Jezusie i służeniu Mu całym sercem.

Znaczenie Białego Tygodnia dla formacji służby liturgicznej jest tak zasadnicze, że zostały odpracowane specjalne pomoce dla wszystkich dziecięcych zespołów, pragnących w tych dniach spełniać święte czynności liturgiczne. Pomoce te zostały zamieszczone poniżej.

Po przeżyciu Białego Tygodnia dzieci przeżywają jeszcze kilka spotkań przed wakacjami. Dotyczą one tych wydarzeń, które są ważne dla rozwoju ich wiary, a także dla gotowości służenia Panu Jezusowi w liturgii. Chodzi o pierwsze piątki, procesję Bożego Ciała, a także o poznanie „Zasad życia członków służby liturgicznej”. Po przeżyciu tych spotkań i pozytywnej weryfikacji dzieci przyjmują błogosławieństwo, które kończy czas kandydatury i włącza do grona członków służby liturgicznej. Szczegółowe tematy spotkań są następujące:

1 – Biały Tydzień.

2 – Spotkania po Białym Tygodniu.

3 – Przygotowanie do błogosławieństwa.

4 – Błogosławieństwo.

dd3

Dzieci, które przyjęły błogosławieństwo i zostały włączone do grona służby liturgicznej otrzymują znaczki w obramowaniu w kolorze srebra. Są one większe od znaków, które otrzymali jako kandydaci. Będą je nosić na piersi w czasie spełniania funkcji liturgicznych przez najbliższe trzy lata. Są to bowiem znaczki młodszych członków służby liturgicznej.

11
22
33